Yorkdale Adult School

این در واقع یه مدرسه است؛ مدرسه بزرگ سالان. این مدرسه توی تورنتو معروف ترین مدرسه واسه کوآپه و خیلی از بچه ها و دوستان از طریق همین مدرسه کوآپ تونستن بگیرن. مثلا خود من. برای ثبت نام در دوره های کوآپ yorkdale adult school سایتشون رو چک کنید؛ روز ثبت نام در هر ترم در سایتشون مشخص شده. واسه ثبت نام این مدرسه باید روز ثبت نام، صبح زود تشریف ببرید چون خیلی زود پر میشه؛ خود این روز ازتون امتحانی نمیگیرن وفقط شما رو به یک سالن هدایت می کنن و برگه ثبت نام و اطلاعاتی رو به شما میدن و میگن چه مدارکی لازمه (معمولا شامل ID Card، Proof of Address، Contact Info و رزومه) که برای فرداش، برای امتحان تعیین سطح براشون ببرین. دوستان توجه کنید روز امتحان صف بسته میشه و به هر کسی شماره میدن. برای امتحان سعی کنین زود برین به دو دلیل، یکی اینکه بعضی رشته ها زود پر میشه، مثل عمران و چون سیستم بر اساس  First come-first serve هست، ممکنه دیگه شما رو نپذیرن. و دیگه اینکه برای مصاحبه که بعد امتحان دارن، زودتر دعوت میشین و نیازی نیست به مدت طولانی توی صف بمونین.

اگر امتحان رو پاس کنید،حدود یه ماه کلاس رزومه نویسی و تمرین مصاحبه داره و بعدش واستون توی یه شرکت کار کوآپ پیدا میکنه. البته این نیست که حتما و صد در صد کوآپ بتونه پیدا کنه چون به خیلی چیزها مثل سابقه کار و سطح زبان و رشته و . . .  بستگی داره. ولی در کل از دوره های ELT به مراتب بهتره. من این دوره رو به همه توصیه میکنم. یه فرق بزرگ و مهم هم با دوره های ELT داره. در ELTفقط شما یک بار اجازه co op دارید و بعد اون اگه بنا به هر دلیل راضی نباشید دیگه به شما اجازه گرفتن کوآپ داده نمیشه ولی در این مدرسه شما واسه هر چند بار که بخواید میتونید کوآپ بگیرید. به نظر من خیلی خیلی خوبه و استادایی که این مدرسه داره اغلب همشون بالای 70 سالشونه. همشون بیش از 30 یا 40 ساله که اونجا هستن و خوب لینکهایی که دارن خیلی قویتر و بیشتره.

آزمون شامل آزمون زبان و ریاضی میشه. آزمون زبانش شامل یه سری سوالات چهار گزینه ای هست و یه assay. آزمونش اصلا سخت نیست و میشه راحت پاسش کرد. البته این رو بگم که نمره امتحان ریاضی در کواپ تاثیری نداره. چون این مدرسه علاوه بر کلاس های کوآپ کلاسهای زبان adult school  و همچنین یه سری از دروس جداگانه رو ارایه میده نمره ریاضی برای درسهایی هست که ریاضی مهم هست در اون دورس. ولی چون همه هم زمان امتحان میدن این سوالات رو به همه میدن موقع آزمون. امتحان زبانشم شامل یه سری سوالات چهارگزینه ای هست و یه رایتینگ هم داره که خیلی سادست.

سایت yorkdal adutl school

اینم آدرس و شماره تلفن

38 Orfus Rd, Toronto, ON M6A 1L6

 395-3350 (416)

 

 

از مهاجرت تا زندگی در کانادا با
I2Canada

Get in Touch

I2Canada Company

ACanada - Ontario - Toronto 
Richmond Hil, Illinois 60654

A02351 683 00141

F013 456 78910

Search