موُسسات کاریابی تورنتو

 

1.  Access Employment 

البته این سازمان به صورت مستقیم واستون کار پیدا نمیکنه و اینطور نیست که مثلا تماس بگیره و بگه بی زحمت ایشون رو استخدام کنید, ولی دوره هایی داره که به دردتون میخوره. از جمله دوره های خوبش ایناست:

Job Search Workshop 

Project Management

Advanced English

Engineering Connection

خوبی این سازمان اینه که واسه مهندسین طراحی شده و بیشتر روی اسکیلهای مهندسی کار میکنن. اما داستان در واقع اینه که این سازمانها همشون با یه سری Recruiter ها در ارتباطن که کار اونا پیدا کردن شغله. یعنی وقتی شما رجیستر میکنید اینجا، اول به شما پیشنهاد میشه که دوره ها رو بگذرونید. بعد از گذروندن دوره هر کس با یه نفر به عنوان مشاور در ارتباطه. اون مشاور پروفایل شما رو مرتب زیر نظر داره و طبق رزومه و دوره هایی که گذروندید پرونده شما رو به اون رابطی میده که واستون کار پیدا کنه. و اون رابط با توجه به میزان تواناییهای شما واستون کار پیدا میکنه.

البته دوره Engineering Connection رو به همه مهندسین پیشنهاد میدم. شما در این دوره این فرصت رو خواهید داشت که مطالب زیادی راجع به بحث مهندسی‌ و فضای کار یاد بگیرید و از همه مهمتر اینکه یاد می‌گیرید چطور خودتون رو پرزنت کنید.

اما اجازه بدید تجربه خودم رو راجع به این سازمان بگم. من دوره Job search workshop  رو رفتم. مجموعا خوب بود ولی به دلیل اینکه توی یه نهاد دیگه رجیستر کرده بودم نتونستم ادامه بدم. چون شما مجاز نیستید که به طور همزمان بیش از یک سازمان رو که کارشون یکیه و از یه جا فاند میگیرن رجیستر کنید.

2.     JVS

این سازمان هم تقریبا کاری شبیه به اکسس داره ولی مختص مهندسین نیست. این سازمان هم مثل اکسس واستون ورک شاپ میذاره و دوره های آموزشی داره. یه برنامه بهتون میدن که توش تمام ورک شاپها و برنامه های آموزشی به تفکیک زمانی موجوده و استفاده از همه اینها هم مثل اکسس کاملا رایگانه. این سازمان حسنی که نسبت به اکسس داره اینه که لینکهای قویتر و بهتری واسه پیدا کردن شغل دارن. در واقع اون رابطها یا Recruiter  هایی که این سازمان داره قویتر و پرنفوذترن.  چون سورس پولی و فاندی که میگیره با اکسس یکیه شما باید یکیشو واسه رجیستر انتخاب کنید.

http://www.jvstoronto.org

 

3.     Toronto Community Employment Services

این سازمان به نظر من بهترینه و بی نظیر. کارش خیلی جالبه. اینم مثل  JVS & Access employment  برنامه آموزشی رایگان زیاد داره و این موسسه هم از همون مرجع مالی فاند میگیره. جالبتر این سازمان اینکه که شما رو به اجبار واسه دوره نمیفرسته. هر چند پیشنهاد میده که این دوره هارو بگذرونید. نکته جالبی‌ که در مورد این موسسه وجود داره اینه که ابتدا با توجه به رزومه کاری و تخصص شما واستون دنبال شرکت میگردن و بعد از اینکه واستون شرکت رو پیدا کردن و باهاشون تماس گرفتن سعی‌ می‌کنن اونا رو واسه جذب شما متقاعد کنن. اگه شرکت اوکی بده تا ۶ ماه حقوق شما رو تا سقف ۲۳۰۰ دلار این موسسه میده. البته این پرداخت شرایط خودش رو داره که باید با خود این موسسه بابت اینکه آیا شما شامل این کمک هزینه‌ها خواهید شد یا نه صحبت کنید.

علاوه بر این سه سازمان، سه مورد دیگه هستند که برای کاریابی کمک میکنند. در مطالب بعدی راجع بهشون صحبت میکنیم:

·         ELT

·         Yorkdale Adult School

·          Career Edge

منتورینگ:

ضمنا از جمله برنامه هایی که هم در JVS هست و هم در  Toronto Community Employment Services و هم Access Employment برنامه منتورینگه. طبق این برنامه یه نفر به عنوان منتور راهنمای شما میشه و رزومتون رو درست میکنه و راهنماییهای لازم رو بابت رشتتون بهتون میده. حسن این برنامه اینه که منتور در واقع مشاور تخصصی رشته شماست و کاملا به بازار کار رشته شما و تمام زوایای رشتتون مسلطه. بعد رجیستر کردن در برنامه های Access Employment  یا JVS یا Toronto Community Employment Services خودشون پیشنهاد منتورینگ رو میدن و شما هم بهتره قبول کنید و رجیستر کنید.

البته یکی از مراکزی هم که کلاسهای منتورینگ برگزار میکنند welcome center ها هستند.

از مهاجرت تا زندگی در کانادا با
I2Canada

Get in Touch

I2Canada Company

ACanada - Ontario - Toronto 
Richmond Hil, Illinois 60654

A02351 683 00141

F013 456 78910

Search