ساخت مسکن در کانادا

اطلاعاتی در مورد ساخت مسکن:

قیمت مسکن در شهرهایی مثل تورنتو و ونکوور به شدت در حال افزایش است.

دلیل اصلی این نوسانات هم میتواند پایین آمدن قیمت نفت باشد که در استانهای نفت خیز مثل آلبرتا باعث بیکاری تعداد بسیار زیادی از متخصصین این بخش گردیده و حال این متخصصین راهی‌ شهر های بیزینسی مانند تورنتو و یا ونکوور شده اند

البته دلیل دیگر افزایش قیمت مسکن نیز هجوم سرمایه دارن چینی‌ به این شهر هاست که اکثرا خانه‌ها را به بهائی بیش از قیمت اولیه می‌خرند و در اکثر موارد نیز این پول به صورت نقد پرداخت میگردد. ما در این مطلب قصد بررسی و تحلیل بازار مسکن کانادا را نداریم. بلکه می‌خواهیم از سخت و ساز در کانادا برایتان بگوئیم.

در کل و پس از برآیند تحقیقات در مورد مسکن، میتوان گفت خرید خانه خوب و منطقی است. البته در مورد شرایط مختلف تهیه مسکن، شرایط خاص خرید اولیها، وام های بانکی و ... در آینده توضیحات مفصلی داده خواهد شد.

اولین مرحله در مورد ساخت مسکن خرید زمین است که هم کم است و هم اینکه برای خرید زمین وام نمیدهند. بهترین حالت خرید زمین، خرید خانه های کهنه یا اصطلاحاً بنگالوها است. (Bungalow). اغلب این خانه ها یک طبقه بوده و از نظر ظاهر کاملا مشخص است که قدیمی و کهنه هستند. شرایط گرفتن وام های مختف مفصل است اما حالت عادی را برای مثال بررسی میکنیم:

فرض میکنیم که قیمت بنگالو 700 هزار دلار بوده و شما 10 در صد قیمت خانه را پرداخت میکنید . و 630هزار دلار الباقی را وام میگیرید. حال برای ساخت با یک سازنده به توافق میرسید که در این مرحله سازنده یا به اصطلاح بیلدر با توجه به نیاز‌ها و درخواست‌های شما قیمتی را به شما پیشنهاد میدهد. این قیمت اکثرا بر اساس فوت مربع به شما داده خواهد شد. حال این سوال مطرح است که آیا برای ساخت هم میشود وام گرفت؟

پاسخ: بله امکان دارد. بعد از اینکه بر سر نقشه و متراژ ساخت با سازنده به توافق رسیدید، هزینه ساخت برای شما مشخص میشود. مثلا فرض کنیم هزینه ساخت هم با توجه به توضیحات بالا برای شما حدود ۷۰۰ هزار دلار دیگر آب بخورد. در این مرحله شما میتوانید درخواست وام ساخت بدهید که باز هم میشود با پرداخت ۲۰ درصد به صورت نقدی، الباقی یعنی‌ 560 هزار دلار دیگر را وام گرفت.

روال کار اغلب به این صورت است که خانه شما یکساله آماده تحویل میشود. پس از اتمام ساخت خانه، و با توجه به هزینه ۱.۴ میلیون دلاری خرید و ساخت و همچنین پس از گذشت یک سال، دیگر خانه شما ۱.۴ میلیون دلار نمی‌ارزد. بلکه بسیار بیشتر از این مقدار است. فرض کنیم خانه شما هم‌اکنون ۱.۸ میلیون دلار برآورد ارزش بشود. حال میتوانید به بانک رفته و مجددا درخواست وام بدهید. بانک پس از ارزیابی مجدد خانه شما به میزان ۸۰ درصد این ارزش را به شما وام خواهد داد. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که بانک ابتدا آن دو وامی را که گرفته اید تسویه حساب کرده و الباقی را به شما به صورت نقد پرداخت خواهد کرد. در همین مثالی که خدمت شما زدیم اگر ارزش پس از ساخت ۱.۸ میلیون دلار برآورد شود، بانک به میزان ۸۰ درصد این ارزش یعنی‌ ۱.۴۴ میلیون دلار به شما وام میدهد. از این مقدار هر دو وام قبلی را ابتدا تسویه می‌کند که خلاصه باقیمنده پول میشود ۲۳۸ هزار دلار. در واقع الان شما خانه‌ای به ارزش ۱.۸ میلیون دلار، وامی به مقدار ۱.۴۴ میلیون دلار و نقدینگی به میزان ۲۴۰ هزار دلار دارید

برای درک بهتر از مقدار سودی که عید شما میشود، اجازه بدهید به این شکل حساب و کتاب کنیم:

کّل نقدینگی که شما در ابتدای کار گذشته اید

برای خرید خانه: ۷۰،۰۰۰ دلار

برای ساخت: ۱۴۰،۰۰۰ دلار

سود وام در این یک سال به شکل حدودی: ۵۰،۰۰۰ دلار

هزینه‌های جانبی: ۱۰۰،۰۰۰ دلار

جمع کل هزینه ها: 360 هزار دلار

اگر خانه خود را بفروشید:

پول خانه: ۱.۸ میلیون دلار

نقدینگی که در دست دارید: ۲۴۰ هزار دلار

وام: ۱.۴۴ میلیون دلار

1.8 + 0.24 – 1.44 – 0.36 = 0.24

 

و این یعنی‌ ۲۴۰ هزار دلار سود خالص در مدت یک سال با سرمایه‌ای حدود ۴۰۰ هزار دلار. تقریباً بیش از ۵۰ درصد سود.

از مهاجرت تا زندگی در کانادا با
i2Canada

Get in Touch

i2Canada Company

A Richmond Hil,ON Canada

+13658873828

E i2Canada.inc@Gmail.com

 

Search