مصاحبه به جناب آقای زکی زاده مدیریت محترم صرافی کیمیانا

سوال: خوب به عنوان اولین سوال اگه دوستی‌ بخواد اینجا کار صرافی داشته باشه باید چیکار کنه؟

پاسخ: سلام عرض می‌کنم خدمت تمامی‌ بچه‌های گروه i2Canada . به عنوان اولین قدم باید ببینید که آیا کلا به این کار علاقه دارید یا نه. چون بر خلاف ظاهر ساده، کاری بسیار پر مشغله و پر دردسر هست که حتما باید علاقه داشته باشید وگرنه خستتون می‌کنه. حالا فرض رو بر این میذاریم که فردی علاقمنده و می‌خواد صرافی بزنه. اولین کاری که باید انجام بده تاسیس یک شرکته. چون این کار کاریه که با پول و سرمایه به طور مستقیم در ارتباط هست، به نظر من بهتره شرکت Corporation تاسیس کنه که اگه فردا به هر دلیل به مشکل خورد تمام دارائی و سرمایش در خطر نباشه

ثبت شرکت کار سختی نیست ولی‌ بهتره حتما با یک حسابدار مشورت کنه و اجازه بده این کار رو یک حسابدار واسش انجام بده. کلا در این تیپ کارهای مالی بودن یک حسابدار در کنار شما امری اجتناب ناپذیره. در مرحله بعدی باید برای گرفتن مجوز اقدام کرد. برای این کار سازمانی به اسم Financial Transactions and Reports وجود داره که می‌شه از طریق اون مجوز لازم رو دریافت کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به این لینک مراجعه کنید:

http://www.fintrac.gc.ca/intro-eng.asp

بعد از گرفتن مجوز لازم و تأیید صلاحیت از طرف این موسسه می‌شه کار رو شروع کرد. تو این مرحله باید یک دفتر داشت و آدرس اون دفتر رو به عنوان محل کار اعلام کرد.

سوال: آیا گذاشتن پول به عنوان Deposit در بانک و یا در نزد دولت الزامیه؟ مثل اون چیزی که در ایران وجود داره.

پاسخ: خیر. دولت کانادا بابت این کار از شما پشتبانه مالی نمیخواد

سوال: خوب حالا چند تا سوال در مورد نقل و انتقال پول داریم از خدمتتون. سوال اول اینکه هر کس تا چه مقدار پول و به چه صورتی‌ میتونه منتقل کنه که خیالش راحت باشه واسش مشکلی‌ پیش نمیاد؟

پاسخ: ببینید اگه خاطرتون باشه ما در فرودگاه فرمی رو به اسم B4 ) برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه اینجا رو کلیک کنید( پر کردیم و بهشون تحویل دادیم و تو اون فرمها مبلغی رو به عنوان جمع کل دارائی‌های قابل انتقال معرفی‌ کردیم. شما هر زمان که قصد انتقال پول رو داشته باشید میتونید تا سقف مبلغی که در اون فرمها اعلام کردید منتقل کنید. مثلا کسی‌ جمع اون دارائی هارو ۲۰۰ هزار دلار اعلام کرده. پس تا سقف ۲۰۰ هزار دلار میتونه بدون هیچ دردسری منتقل کنه به کانادا. برای این کار کافیه با ما تماس بگیره تا بگیم باید چیکار کنه

سوال: آیا به این پول تکس تعلق میگیره؟

پاسخ: خیر. تا مادامیکه سقف انتقال پولتون به میزان نوشته شده در فرم‌های B4 نرسیده، مشکلی‌ پیش نمیاد و مالیات هم بهش نمیخوره.

سوال: اگه کسی‌ بخواد خونه‌ای که تو ایران داره رو بفروشه و پولش رو منتقل کنه چی‌؟

پاسخ: این کار هم بسیار ساده است. کافیه اسناد نقل و انتقال خونه رو ترجمه کنه و ما رو در جریان بذاره. مابقی کارها به راحتی‌ قابل انجامه و مشکل خاصی‌ هم وجود نداره.

سوال: به این پول هم تکس تعلق نمیگیره یا میگیره؟

پاسخ: به این پول تحت شرایط خاصی‌ تکس میخوره. برای این کار هم بهتره قبلش به یک حسابدار مشورت کنید.

سوال: خوب بریم سراغ نحوه نقل و انتقال پول. اگه کسی‌ بخواد مبلغی پول رو منتقل کنه باید چیکار کنه؟

پاسخ: با داشتن هر کارت بانکی‌ ایران که به سیستم شتاب متصل باشه میشه بسیار راحت اینجا کارت کشید و دلار تحویل گرفت. فقط باید اعلام کنم که طبق مصوبه صنف صراف ها، به ازای انتقال پول تا سقف ۱۰۰۰ دلار، مبلغ ۱۰ دلار و بیش از ۱۰۰۰ دلار مبلغ ۲۰ دلار حقّ نقل و انتقال دریافت میشه. ضمنا صرافی ما برای اون دست از دوستانی که در بانک TD حساب دارن خدمات ویژه‌ای رو تدارک دیده. این دسته از دوستان می‌تونن با انتخاب انتقال مستقیم پول به حساب TD، هر دلار رو حدود ۲۰ تومن ارزونتر تهیه کنن

i2Canada: با سپس از همکاری شما و ممنون از اینکه وقتتون رو در اختیار ما قرار دادید.

جناب زکی زاده: من هم از شما تشکر می‌کنم که در جهت اطلاع رسانی قدم‌های بسیار خوب و جدیدی رو دارید بر می‌دارید.

از مهاجرت تا زندگی در کانادا با
i2Canada

Get in Touch

i2Canada Company

A Richmond Hil,ON Canada

+13658873828

E i2Canada.inc@Gmail.com

Search