بیزنسهای شخصی که نیاز به گرفتن سرتیفیکیت ندارند

اما کارها و بیزینس هایی که به لایسنس نیاز ندارن. اول از همه تقسیم میکنم به کارهایی که پول نسبتا زیادی لازم دارن و کارهایی که در حد معمولی سرمایه میخوان.

کلا وقتی شما قصد بیزینس شخصی دارید که لایسنس نخواد باید پول داشته باشید.

1. کارهایی که پول زیادی میخوان.

1.1. بساز و بفروشی

این کار همچنان از پردرآمد ترین مشاغله اینجاست و به دلیل اومدن مهاجران زیادی از کشورهای مختلف مخصوصا کشورهای پولدار مثل چین و ایران این بیزینس حالا حالاها پولسازه و درآمد بسیار خوبی داره. یکی از محاسن این کار اینه که شما بیشتر مبلغی که صرف ساختن میکنید وام دولتیه و طبق چیزی که من بررسی کردم حدود 30 تا 50 درصد سود خالص عادتون میکنه. یکی از بهترین جاها واسه ساخت و ساز منطقه نیومارکت هست و واسه شروع هم باید چیزی حدود 300 هزار دلار نقد داشته باشید.

1.2. یکی دیگه از کارهایی که درآمد خوبی داره کار زمینه. البته یه مقدار متفاوت با ایران. شما میتونی زمین رو بخرید و به اصطلاح تغییر کاربری بدید و مجوزهای لازم واسه ساخت رو بگیرید و بعد بفروشید. درآمد این کار هم بسیار خوبه ولی تنها تفاوتش در اینه که واسه این کار بهتون وام مثل خرید یا ساخت خونه دیگه نمیدن و اغلب کسایی که این کارو میکنن ترجیح میدن با پول خودشون کار کنن و وام نمیگیرن. واسه این کار هم باید چیزی حدود 200 تا 300 هزار دلار داشته باشید.

1.3. رنوویشن Renovation

اینم یکی از بیزینسهای بسیار پرطرفداره و خیلی از هموطنان در این کار مشغولن. شما در این کار به دو صورت میتونید عمل کنید. یا خودتون یه تیم داشته باشید و واسه بقیه کار کنید. یعنی اینکه قرارداد میبندید و واسشون کار رنوویشن انجام میدید و پولتون رو دریافت میکنید. یا اینکه خودتون میاید یه خونه قدیمی رو میخرید و رنوویتش میکنید و میفروشید. در حالت دوم (که بیشتر مد نظر ماست) شما باید بدونید کجا و چه خونه ای رو با چه قیمتی بگیرید و از همه مهمتر اینکه چقدر خرجش کنید. چون در برخی مواقع اون محل کشش خرج زیاد رو نداره و خونه شما واسه مدت زیادی تو مارکت میمونه و چون شما وام دارید و باید وامتون رو پرداخت کنید به مشکل میخورید. ولی اگه انتخابتون درست باشه و بدونید چطور و با چه سلیقه ای رنوویت کنید درآمد بسیار خوبی داره. اینم حدود 30 تا 50 درصد سود خالص داره و واسه شروع هم باید پول خرید خونه و رنوویت رو داشته باشید. با چیزی حدود 200 تا 300 هزارتا میشه کار رو شروع کرد.

1.4. فرانچایز Franchise

اینم یکی از بهترین سرمایه گذاریهاست. شما در این حالت یک برند رو خریداری میکنید و یک شعبه از اون برند رو مدیریت میکنید. این کار چند تا خوبی داره. یکی اینکه نگران گرفتنش یا نگرفتنش نیستید. مثلا همه میدونن که مک دونالد همه جا طرفدار داره و نگران معرفی و فروشش نیستید. یکی دیگه اینکه از همون روز اول درآمد دارید و همچنین هر زمان که قصد فروش داشته باشید میتونید خیلی راحت بفروشید. اما چند تا نکته منفی هم داره. یکی اینه که اغلب فرانچایز های خوب رو به ماها نمیدن و پول بسیار هنگفتی هم بابتش بدید. مثلا تیم هورتون که دیگه معروفترین کافی شاپ اینجاست شرایط بسیار سختی رو واسه فرانچایز گذاشته. مثلا حتما باید چند سال تو تیم هورتون کار کرده باشید و حدود 800 هزار دلار هم قیمتشه ضمن اینکه باید حدود 8 سال هم تو نوبت بمونید و این یعنی تقریبا غیرممکن. دومین نکته منفیش اینکه که شما باید دقیقا طبق دستورالعمل برند پیش برید و آزادی عمل ندارید و این یه مقدار دست شما رو میبنده.

1.5. صادرات و واردات

برخی از دوستان که پول و لینک خوبی با ایران دارن این بهترین گزینه است. چون شرایط تحریم ایران داره بهتر میشه و راه داره باز میشه اگه یه لینک خوب و قوی تو ایران داشته باشید میتونید این بیزینس رو راه اندازی کنید. از بهترین چیزها واسه صادرات میشه از انواع حبوبات و یا ابزار آلات نام برد. اینجا دنیای ابزاره و واقعا فکر میکنم جای کار خیلی داره.من خودم به این گزینه فکر میکنم.

1.6. صرافیها Money Exchange

اینجا هم مثل ایران این کار درآمد خوبی داره. من دقیقا از شرایط اعطای پروانه کارش خبر ندارم ولی میدونم باید چیزی حدود 500000 دلار پول داشته باشید تا بتونید این بیزینس رو بزید.

و اما کارها و بیزینسهایی که پول کلان نیاز ندارن:

2.1. خورده فروشیها Retailers

مغاره های کوچک و صرفا ایرانی.مثل سوپر مارکت ایرانی یا رستوان و فست فودها و یا مغازه های کوچیک با کاراییهای محدود در این دسته قرار میگیرن. اتفاقا بسیار هم پر طرفدارن و بسته به کاری که شما میکنید سرمایه گذاری مختلفی رو میطلبه.

2.2. کارهای خدماتی مثل لند اسکیپ

Landscape

چمن زنی،تزیین حیاط و باغچه، برفروبی، کاشت گیاه های تزیینی و ... خیلی از کارهای دیگه که در این محدوده قرار میگیرن. شما میتونید خودتون ماشین آلاتش رو تهیه کنید و کارگر بگیرید تا واستون کار کنن. درآمدش خیلی خوبه.

2.3. کارهایی مثل آرایشگری و آشپزی و ... که البته نیاز به سرتیفیکت دارن ولی به سختی بقیه نیست.

2.4. کارهایی مثل نگهداری بچه های دیگه توی خونه. که البته به شکل محدود و فقط یک یا دو تا بچه دیگه. درآمدش هم حدود ماهی 1500 دلاره.

اینها لیست بیزینس ها و کارهایی بود که به ذهنم رسید. قطعا اگه چیز دیگه ای باشه به این لیست اضافه میکنم.

از مهاجرت تا زندگی در کانادا با
i2Canada

Get in Touch

i2Canada Company

A Richmond Hil,ON Canada

+13658873828

E i2Canada.inc@Gmail.com

Search