Wednesday, 14 November 2018
چهارشنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۷

بیزینسهای شخصی که نیاز به گرفتن سرتیفیکیت دارند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

حتما خیلی از دوستان تا حالا راجع به کار و بیزینس شخصی تو کانادا فکر کردن و میخوان بدونن بازار کار به چه شکلیه و چطور باید وارد این نوع کارها شد.خوب اجازه بدید من کلیه بیزینسهای شخصی رو به دو دسته تقسیم کنم.

1.     بیزینسهایی که نیاز به دریافت سرتیفیکیت دارن

2.     اونهایی که نیاز به سرتیفیکیت ندارن و میشه با سرمایه راه اندازی کرد.

چون این بحث خیلی طولانیه من به دو بخش تقسیمش کردم و در این بخش فقط قسمت اول رو بررسی میکنم.

خوب همونطور که از مشخصات این تیپ کارها معلومه شما واسه راه اندازیشون باید سرتیفیکیت خود کانادا رو داشته باشید.این نکته رو همون اول اضافه کنم که شما حتی اگه از بهترین مراکز ایران هم مدرک داشته باشید اینجا قابل قبول نیست.این نوع بیزینسها پایه علمی دارن.یعنی کارهایی هستن که بر اساس معلومات خاصی بنا میشن.میشه این نوع بیزینس رو به دسته های زیر تقسیم بندی کرد.

1. تریدها (Trade)

ترید یا همون کارهای فنی مثل نجاری،کارهای ساختمونی،لوله کشی، کارهای فلزی و... به طور خلاصه تمامی مشاغل فنی که نیاز به معلومات داره.بازار این کارها عالیه و به نظر من اگه کسی حوصله کار تو شرکت رو نداره و به اصطلاح دست به آچارش خوبه توصیه میشه بیفته دنبال این کارها.خوبی این نوع کارها اینه که شما با گذروندن دوره هایی که اینجا انواع کالجها و یا مراکز صنعتی و یا حتی جاهایی مثل home depot برگزار میکنه میتونید سرتیفیکیت و بگیرید و بعد ابتدا در کنار یه نفر که مهارت داره به عنوان شاگرد مشغول به کار بشید و در نهایت بعد از شناخت بازار و فرهنگ استفاده مردم از حرفه و فن شما میتونید خودتون بیزینش خودتون رو راه اندازی کنید.البته واسه این سرتیفیکیتها از شما میخوان که مثلا 8000 ساعت اول کار کنید تا بعد بهتون این مدرک رو بدن که البته این قسمت خیلی جای نگرانی نداره و دوستان ایرانی راه حل واسش پیدا کردن. ولی در مجموع کار بسیار خوب و پر درآمدیه ولی سخته.اگه از سختی کار واهمه ندارید واقعا عالیه.من دوستان بسیاری دارم که وارد این نوع بیزینسها شدن و از درآمدشون بسیار راضین.مثلا یکی از دوستان که تو کار برق هست میگفت سالانه حدود 90000 دلار درآمد داره که خوب به نظر من بسیار عالیه.و یا یکی دیگه از دوستان تو کار پلامبینگ هست و میگفت حدود 110000 دلار درآمد داره.البته انتظار این درآمد رو نباید در یکی دو سال اول داشته باشید ولی رسیدن به این درآمدها و حتی بسیار بیشتر از اینها هم غیر ممکن نیست.هزینه گرفتن این سرتیفیکیتها از 1000 دلار شروع میشه و دوره ها هم حدود 3 ماه تا یک ساله.

2. Financial Advisers and Real Estate

این نوع سرتیفیکتها هم که دیگه معرف حضور همه هست و ایرانیهای زیادی مشغول این نوع کارها هستن. فایننشیالها شامل سرتیفیکتهای بیمه و مرتگیج (Insurance and Mortgage) میشه و Real Estate هم که واسه خرید و فروش و اجاره خونه به کار میره. من اول یه توضیح کوتاه در مورد کار هر کدوم بدم.Financial Advisor در واقع کسی هست که لایسنس LLQP رو گرفته باشه و در زمینه خرید و فروش انواع بیمه و سرمایه گذاری ها کار میکنه و به ازای هر فروش کامیشن دریافت میکنه.کل هزینه رجیستر و امتحانش جمعا حدود 300 دلاره و پس از گرفتن لایسنس هم باید سالی حدود 600 دلار هزینه جانبی پرداخت کنید مثل هزینه Error and Emissions و بک آفیس و... شما با داشتن این لایسنس میتونید ادوایزر فروش بیمه و سرمایه گذاری بشید و انواع بیمه های عمر و ترم رو بفروشید و همچنین ادوایزر انواع سرمایه گذاریها باشید. درآمد شما بستگی به فروشتون داره و همچنین با توجه به شرکتی که باهاتون قرارداد داره.

در مورد مورتگیج یا همون وام هم همین داستانه. شما اول باید با یه شرکت قرارداد همکاری ببندید و بعد لایسنسش رو بگیرید و به ازای فروش هر وام هم کامیشن دریافت کنید.

در مورد Real Estate داستان یه مقدار متفاوته. شما باید 3 تا کورس رو پاس کنید که هزینه هر امتحان حدود 500 دلاره و اگه بخواید اون کورس روهم بهتون آموزش بدن باید 500 دلار دیگه هم پرداخت کنید. یعنی اگه بخواید سه تا کورس رو هم آموزش بگیرید و هم امتحان بدید میشه 3000 دلار؛ ضمن اینکه هزینه سالیانه Errors and Emissions هم حدود 3000 دلاره و به محض گرفتن لایسنس شما باید 3000 تا رو پرداخت کنید.

از مهاجرت تا زندگی در کانادا با i2Canada

Email: Info@i2canada.com

نوشتار سلب مسئولیت

نویسندگان مطالب این وب سایت تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا مطالب هنگام تهیه بدون اشتباه و کامل باشند. با این وجود، شرکت i2Canada هیچ گونه مسئولیتی در قبال محتوای مطالب وب سایت و برداشت های شخصی خوانندگاaن از آنها قبول نمی کند

بدیهی است مسئولیت تمامی مطالب ارسالی و آگهی های تبلیغاتی به عهده نویسندگان آنها بوده و شرکت i2Canada هیچ تضمین، تعهد و مسوولیتی را در قبال آنها نمیپذیرد.

حق تکثیر

کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت i2Canada محفوظ است.
حق تالیف کلیه محتوای این وب سایت (شامل اخبار، مقالات و سایر مطالب) برای نویسندگان آن محفوظ بوده و استفاده از مطالب این وب سایت در سایت های دیگر بدون درج منبع، عملی غیر اخلاقی و غیر قانونی است. در صورت مشاهده، شرکت i2Canada، نسبت به احقاق حقوق خود اقدام خواهد کرد.

Search