Monday, 21 January 2019
دوشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۷

تجربه خريد خانه اول در کشور کانادا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

 

مطلب ارسالی از خانم بهناز دقیقی

تجربه خرید اولین خانه در کانادا از اولين قدمهای تثبيت موقعيت مهاجران در کانادا میباشد. خريد خانه، سرمايه گذاری تعداد زيادی از مردم کاناداست. از اين رو انتخاب درست بر پايه تحقيق کامل ميتواند به موفقيت در اين تصميم بيانجامد. لازم به ذکر است که نوسانات قيمت املاک در بلند مدت کاملا طبيعی است و بايد به شکل يک سرمايه گذاری دراز مدت به آن نگاه کرد. در مطلب پيش رو به نکاتی اشاره خواهد شد تا در اين تصميم مهم به شما کمک کند.

1. دانستن قدرت مالی واقع بينانه ميتواند کمک بزرگی به شما بکند، برای اين کار شما ميتوانيد از بانکی که حساب داريد يا افرادی که در زمينه وام بانکی فعاليت ميکنند کمک بگيريد. در اين راستا دولت کانادا در طی سال ۲۰۱۶ با ايجاد موانعی برای گرفتن وام بانکی سعی در کند کردن رشد قيمت مسکن کرده است .

 2 .مشاورين املاک: شما ميتوانيد بدون پرداخت هيچ هزينه ايی از مشاورين املاک در پيدا کردن خانه مورد نظرتان کمک بگيريد.

3. اولويت بندی: شاخص مهمی است که شما بر اساس آن منطقه مورد نظر خود را انتخاب میکنيد؛ مانند: نزديکی به محل کار، مدرسه های خوب، نزديک بودن به وسايل حمل و نقل عمومی و پايين بودن ميزان جرم و جنايت در آن منطقه و..

4 .پرداخت پول پيش بيشتر: در کانادا وقتی شما کمتر از ۲۵ %پول پيش برای خانه ميدهيد شرکتهای بيمه بايد اين وام را بيمه ميکنند و اين پول بيمه توسط وام گيرنده يا همان خريدار خانه پرداخت ميشود که پول کمی هم نيست. بنابر اين به نفع شماست که خانه را با پول پيش بيشتر بخريد که توسط (C H M C corporation housing and mortgage Canadian ) محاسبه ميشود. 5 .هزينه محضر (cost closing) : در هر معامله خريد خانه حدود ۵.۲ % از قيمت خانه بابت هزينه نقل و انتقال پرداخت ميشود. البته لازم به ذکر است که برای خريداران بار اول/First time Home Buyer  اين هزينه تخفيف داده شده و بسته به قيمت خانه تا ۵۰۰۰ $ از هزينه نقل و انتقال کم ميشود. اين تخفيف بسته به شهری که شما ملک ميخريد و نوع ملک و سطح درآمدی شما ميتواند متغير باشد. بنابر اين هيچ عدد مشخصی را نمیشود برای آن محاسبه کرد. همينطور بسته به درآمد خانواده مبلغی از اين هزينه محضر در سال مالی بعد به خريدار برميگردد.

6 .تائيديه اوليه وام(approval/mortgage): حتما قبل از شروع پيدا کردن خانه تائيديه اوليه وام را آماده کنيد و تا از وام خودتان مطمئن نيستيد خانه نخريد.

7 .طول مدت بازپرداخت وام (options payment) : شما ميتوانيد با زياد و کم کردن طول مدت باز پرداخت وام، قسطهای ماهيانه خود را بسته با درآمدتان تا حدی کم و زياد کنيد.

8  .چه نوع خانه يی بيشتر با شرايط زندگی شما سازگار است: در کانادا شما انتخابهای زيادی برای خريد خانه داريد که بسته به شرايط مالی و خانوادگی ميتوانيد نوع خانه مناسب را انتخاب کنيد.

انواع خانه در کانادا :

1 .کاندو آپارتمان  :(condo) آپارتمانهای کوتاه از حدود ۴ طبقه تا خيلی بلند تا بيشتر از ۷۰ طبقه که عموما امکانات ورزشی و رفاهی مثل استخر، سالن بدن سازی، کتابخانه، اتاق مهمان و سالن مهمانی دارند و ماهيانه مبلغی رو بابت شارژ ماهيانه (maintenance fee) از صاحبان دريافت ميکنند. قيمتها بسيار متفاوت هستند از حدود 26۰۰۰۰ $ تا چندين مليون دلار.

2. Townhouse condo : خانه های به هم چسبيده هستند که بابت هزينه های نگهداری و همينطور پارو کردن برف و چمن زنی مبلغی رو از ساکنان دريافت ميکنند. بعضی از آنها حيات هم دارند.

 3. House town hold free: خانه های به هم چسبيده ايی که پولی بابت شارژ دريافت نميکنند و عموما دارای حيات هستند.

4.Semi Detached : خانه های نيمه مستقلی که دو تا دو تا به هم چسبيده اند.

 

5. :Detached خانه های کاملا مستقلی که خريداران بسياری دارند. چون اختيار کامل زمين در اختيار مالک میباشد. از نظر سرمايه گذاری بهترين مورد، این نوع خانه است. آمارها هم نشان دهنده آن است که بيشترين رشد قيمت را داشته است. کمترين رشد قيمت مربوط به کاندو است که البته با بالا رفتن بيش از اندازه قيمت خانه های مستقل پيش بينی ميشود که بازار کاندو هم بزودی بهتر بشود.

 

 

 

 

 

از مهاجرت تا زندگی در کانادا با i2Canada

 Email: Info@i2canada.com

نوشتار سلب مسئولیت

 نویسندگان مطالب این وب سایت تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا مطالب هنگام تهیه بدون اشتباه و کامل باشند. با این وجود، شرکت i2Canada هیچ گونه مسئولیتی در قبال محتوای مطالب وب سایت و برداشت های شخصی خوانندگاaن از آنها قبول نمی کند

بدیهی است مسئولیت تمامی مطالب ارسالی و آگهی های تبلیغاتی به عهده نویسندگان آنها بوده و شرکت i2Canada هیچ تضمین، تعهد و مسوولیتی را در قبال آنها نمیپذیرد.

حق تکثیر

کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت i2Canada محفوظ است.
حق تالیف کلیه محتوای این وب سایت (شامل اخبار، مقالات و سایر مطالب) برای نویسندگان آن محفوظ بوده و استفاده از مطالب این وب سایت در سایت های دیگر بدون درج منبع، عملی غیر اخلاقی و غیر قانونی است. در صورت مشاهده، شرکت i2Canada، نسبت به احقاق حقوق خود اقدام خواهد کرد.

Search