آشنایی با سیستم برقی کانادا

پست ارسالی از سلمان

 

یکی از مساءل خیلی مهم مهاجرت استفاده از لوازم برقی توی کاناداست و در واقع این سوال برای مهاجرین همیشه مطرح میشه که وسایل برقی بیاریم یا نه. خب این عکس دو شاخه و پریز کاناداست که البته سه شاخه ست ولی با دوشاخ بالایی هم کار میکنه و اون سومی برای ارت هستش.

قبل از پاسخ دادن به این سوال باید به این نکته توجه کرد که استاندارد برق ایران فرکانس 50 هرتز و 220 ولت و استاندارد برق کانادا 60 هرتز و 110 ولته. حالا با توجه به این قضیه شما در مورد وسایل برقی چند تا راه پیش روتون هست.

برای وسایلی که برق هر دوتا کشورو ساپورت میکنن یه تبدیل معمولی بخرین و برای وسایلی فقط با 220 ولت کار میکنن یه ترانس تبدیل 110 به 220 بخرین با خودتون بیارین که هم هزینه ی بالایی داره و هم وزن زیادی داره و با توجه به اینکه این قبیل مبدل ها فرکانس رو تغییر نمیده در دراز مدت به دستگاهتون آسیب میزنه و به هیچ وجه توصیه نمیشه.

شما برای آوردن وسایل برقی باید روی خود دستگاه یا آداپتورش  چک کنید, ببینید که برق کانادا رو ساپورت میکنه یا نه که اگر ساپورت کنه روش مینویسن 100 تا 240 ولت و 50 تا 60 هرتز.

وسایلی مثل لپ تاپ و سشوار و ریش تراش و خیلی دیگه از این قبیل هر دو برق رو ساپورت میکنن ولی نکته ای که هست اینه که وقتی شما چیزی مثل سشوار یا ریش تراش که با موتور کار میکنن اینجا بیارین قدرتش خیلی کم میشه و اصلا به اون صورتی که تو ایران کار میکرد اینجا کار نمیکنه.

شما اینجا هر چیزی که بخواین هم قیمت با ایران و حتی کمتر از ایران میتونین پیدا کنین مخصوصا اینکه خیلی از فروشگاه ها تخفیف میذارن.

برای وسایلی مثل لپ تاپ و شارژ موبایل که اغلب هم برق ایران و هم برق کانادا رو ساپورت میکنن و هیچ مشکلی هم ندارن  قطعا ازین تبدیل ها لازمتون میشه و حتما چند تایی با خودتون بیارین.

 

 

از مهاجرت تا زندگی در کانادا با
i2Canada

Get in Touch

i2Canada Company

A Richmond Hil,ON Canada

+13658873828

E i2Canada.inc@Gmail.com

 

Search