اقدامات ضروری قبل از لندینگ

1.     دوستان وقتی دارید میاید کانادا حتما یه کارت بانکیتون رو جدید کنید و با خودتون بیارید. اینجا خیلی راحت میشه کارت کشید و دلار گرفت. قیمتش هم خیلی با ایران اختلاف نداره. ضمنا اگه میخواید به حساب بانکی ایرانتون هم دسترسی داشته باشید حتما ار بانک تقاضای دستگاه رمزیاب کنید و با خودتون بیارید.

2.     به نظر من هیچ اصل مدرکی رو تو ایران نذارید. مدارک تحصیلیتون که از همه مهمتره و حتما باید همراتون باشه.

3.      شما واسه خرید و فروش و کارهای بانکی حتما وکالت تام به یه نفر مطمعن مثل پدرتون بدید. حتما این کارو بکنید. ضمنا یادتون نره وکالتتون باید حتما قابل انتقال به شخص دیگه هم باشه. یا به اصطلاح وکالت قابل تفویض باشه.

4.     مدارکی که موقع لندینگ بهش نیاز دارید علاوه بر پاسپورت و برگه لندینگ، شامل سه تا فرم دیگه هم میشه. طبق گفته ی سایت اداره مهاجرت کانادا شما هنگام ورود باید این سه تا لیست رو ارائه بدین:

  • دو سری لیست کامل وسایلی که همراه دارید
  • دو سری لیست کامل وسایلی که بعدا قراره فریت کنید
  •  Declaration Card

برای تهیه لیست وسایل تون از فرم های B4  و B4a    کمک بگیرید که در مطلب فرم های مورد نیاز در هنگام ورود به کانادا در مورد همه شون مفصل صحبت شده. یادتون باشه که دو فرم B4   و B4a  رو میتونید توی ایران دانلود کنید و پر کنید و همراه تون داشته باشید که یه مقدار مدت زمان لندینگ تون کم بشه و Declaration Card رو توی هواپیمایی که به مقصد کانادا سوار میشین بهتون میدن و باید توی هواپیما پر کنید و موقع لندینگ تحویل بدین.

5.     اگر در ایران گواهینامه دارین حتما چند روز قبل از اومدن با مراجعه به شهرک آزمایش یا راهنمایی رانندگی مراکز استان خودتون برگه ی اصالت گواهینامه رو بگیرین. با داشتن اون برگه اینجا ثابت میکنین که قبلا گواهینامه ی یک کشور دیگه رو داشتین و میتونین مستقیما  بعد از آزمون کتبی G1   برای آزمون Full G   ثبت نام کنین. البته بهتره این نامه رو روز‌های آخر بگیرید چون تاریخ نامه فقط ۶ ماه اعتبار داره. برای مشاهده مطلب در مورد گرفتن گواهینامه در تورنتو اینجا وهمینطور اینجا، و برای گرفتن گواهینامه در مورد مونتریال اینجا کلیک کنید.

6.     نکته ی بعدی اینکه تا این تاریخ (5 ژانویه 2016)  ترجمه ی گواهینامه ی ایران رو قبول ندارن پس ترجیحا گواهینامه و برگه ی اصالت رو بیارید اینجا و اگر لازم شد هر دوشو اینجا ترجمه کنید (کما اینکه بعضی دوستان رو فقط با ترجمه ی برگه ی اصالت گواهینامه پذیرفتن و نیازی نبوده که خود گواهینامه ترجمه بشه).

7.     از ایران نامه‌ای رو تهیه کنید مبنی بر داشتن سابقه بیمه خودرو و عدم استفاده از اون بیمه. این نامه رو می‌شه به اشکال مختلف تهیه کرد. مثلا می‌تونید از اداره کّل بیمه بگیرید و یا از هر کدوم از دفاتر بیمه. فقط چند نکته رو توجه داشته باشید. یکی‌ اینکه این نامه حتما باید ایران ترجمه بشه و حتما هم باید مهر دادگستری و وزارت امور خارجه رو داشته باشه. دوم اینکه در نامه حتما قید بشه که شما در طول این مدت تصادف نداشتید و از بیمه استفاده نکردید. سوم اینکه هر چه این مدت عدم تصادف رو بیشتر بگیرید به سود شما خواهد بود ولی‌ ماکسیمم تا سقف ۱۰ سال و ۵۰ درصد به شما تخفیف تعلق میگیره. و چهارم اینکه این نامه رو روز‌های آخر بگیرید چون هر دو تاریخ نامه یعنی‌ هم تاریخی‌ که نامه رو گرفتید و هم تاریخی‌ که در نامه قید شده شما بیمه داشتید فقط ۶ ماه اعتبار داره. برای مشاهده مطلب گرفتن بیمه خودرو در تورنتو اینجا کلیک کنید.

8. برای وسایل برقیتون که با برق 110 ولت هم کار میکنه و قصد دارید با خودتون بیارید حتما تبدیل ساده تهیه کنید قبل اومدن. برای خوندم مطلبی در همین رابطه اینجا کلیک کنید.

 

 

 

از مهاجرت تا زندگی در کانادا با
i2Canada

Get in Touch

i2Canada Company

A Richmond Hil,ON Canada

+13658873828

E i2Canada.inc@Gmail.com

 

Search