Monday, 17 December 2018
دوشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۷

مقایسه سه شهر تورنتو, ونکوور و مونتریال

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

Toronto, Montreal or Vancouver (Part 1)

یکی از موضوعات بحث برانگیز بین مهاجرین انتخاب یکی از شهرهای تورنتو،مونتریال و یا ونکوور برای زندگیه.مطلبی که واستون میذارم اصلا به معنای تایید 100 در صد نیست و بر طبق اطلاعات خودمه.قطعا موضوع انتخاب شهر یه موضوع کاملا شخصیه و هر کس با توجه به شرایط خودش بهتر میدونه کجا واسه زندگیش بهتره.پس این پست رو به منزله یه نظر شخصی بدونید.

1.     شرایط آب و هوایی

حتما راجع به این موضوع اطلاعات کافی دارید و خیلی راجع بهش شنیدید.واسه همینم خیلی نمیخوام راجع بهش صحبت کنم.

تورنتو بیشترین روزهای آفتابی رو بین سه تا شهر داره.زمستوناش از مونتریال کوتاهتره و از ونکوور بلندتر.هوای سردش از اواخر نوابر شروع میشه و اوج سرماش سه ماه ژانویه و فوریه و مارچه.البته امسال سال گرمی رو واسه تورنتو پیش بینی میکنن.مونتریال به طور کلی سردتر از تورنتو هست و واسه دوستانی که با هوای سرد مشکل دارن یه مقدار شرایط سخته.اما شرایط آب و هوایی واسه ونکوور کاملا متفاوته.ونکوور بین این سه شهر بیشترین دما و کمترین روزهای آفتابی رو داره.یکی از مشکلات عمده واسه ونکوور بیماری Home Sick هست که به خاطر روزهای متداول بارانی و ابری ایجاد میشه.دمای ونکوور به ندرت زیر صفر میره و در نهایت هم منفی دو یا 3 باقی میمونه.از نظر بعضی ها بهترین هوا و از نظر آفتاب دوستان بدترین هوا رو داره.پس کاملا شخصیه.البته آب و هوا دلیل کافی برای انتخاب شهر نیست.اما میریم سراغ سایر آیتمها.

2.     هزینه ها

هزینه ها اگه طور کلی بررسی بشن میتونیم بگیم اول ونکوور،بعد تورنتو و بعد مونتریال گرونتر هستن.البته در قسمتهای مختلف هر شهر با شهر دیگه متفاوته و مثلا ممکنه در بخش مسکن جدیدا تورنتو از ونکوور هم گرونتر شده باشه.از نظر هزینه زندگی مونتریال بهتر از همه است.شما با ماهی حدود 2500 تا 3000 دلار میتونید زندگی نسبتا خوبی رو در مونتریال داشته باشن.در حالتی که این مبلغ در تورنتو به 3500 و در ونکوور به 4000 دلار میرسه.البته به این معنی نیست که زیر این مبالغ نمیشه زندگی کرد چون از نظر هر کس کیفیت زندگی کاملا متفاوته و این مبالغ صرفا جهت مقایسه است.ولی جالب اینجاست که مقدار تکس در مونتریال از دو شهر دیگه بیشتره.در مقام بعدی تورنتو قرار میگیره و بعد ونکوور.به عنوان مثال:

Sale Tax

Montreal: 14.97%

Toronto: 13%

Vancouver: 12%

و مقدار تکس درآمد:(به عنوان مثال برای درآمد 100 هزار دلاری)

Montreal: 30.27%

Toronto: 26.10%

Vancouver: 24.02%

با این وجود هزینه زندگی در ونکوور بیشتر از دو شهر دیگه است.اجاره خونه در تورنتو برای یه آپارتمان یک خوابه حدود 1400 دلاره که برای شرایط مشابه در مونتریال حدود 1100 دلار و برای ونکوور حدود 1450 دلاره.البته قیمت آپارتمان خیلی متغیره و اینها فقط جنبه مثال داره.من ترجیحا وارد قیمتها نمیشم چون بحث خیلی به درازا میکشه.

 

3.     کار

فضا و شرایط کار در این سه شهر کاملا متفاوته. تورنتو یه شهر کاملا بیزینسی هست و اگه دنبال بیزینس هستید من اینجا رو توصیه میکنم. رشته های برنامه نویسی کامپیوتر،آی تی و رشته های مبتنی بر بیزینس در تورنتو بسیار موفق هستند. عمرانیها شرایط خوبی رو نسبتا دارن و پزشکها و پرستارها اگه از پس امتحانهای سنگین و مراحل دشوار بر بیان واسه کار هیچ وقت دچار مشکل نمیشن. لایسنس p.eng معتبر ترین لایسنس در کل کاناداست وحتی اروپا و آمریکا هم اونو قبول دارن. به طور کل به خاطر افت قیمت نفت و سرازیر شدن بسیاری از مهاجرین به سمت تورنتو از یه بابت پیدا کردن کار رو سخت کرده و از طرف دیگه شرایط کار رو برای بسیاری از بیزینس ها مثل renovation  و یا ساخت و ساز فراهم کرده. ضمن اینکه رشد قیمت مسکن هم بالاست. در ونکوور داستان یه مقدار متفاوته و بیشتر کارهای مبنی بر سرمایه گذاری طرفدار داره. کلا ونکوور شهر مرفه نشینهاست و اگه واقعا کسی قصد سرمایه گذاری کلان در کنار آرامش رو میپسنده ونکوور بهترین مقصده. برای دوستانی که دنبال شلوغی و بیزینسهای پرتحرک هستن تورنتو بهتر از ونکووره. اما داستان مونتریال چیز دیگریست. مونتریال برای دوستانی که قصد تحصیل دارن بهترین مقصده.کالجهای عالی به همراه ساپورتها و وامهای خوب دولتی محیط بسیار خوبی رو واسه دوستانی که قصد ادامه تحصیل دارن فراهم کرده.کلا ساپورتهای مالی دولت در مونتریال واقعا عالیه ولی برای کارهای بیزینسی اصلا خوب نیست و به طور کلی شرایط عمومی کار به خوبی تورنتو و ونکوور نیست.

 

(دوباره تکرار کنم که این مطلب کاملا نظر شخصیه و همچنین کلی و قطعا موارد استثنا زیاد وجود داره(.

 

 

برای دریافت آخرین خبرها و رویدادهای کاربردی شهرهای مختلف کانادا، اطلاعات کامل راجع به زندگی‌ در کانادا و آخرین اخبار مهاجرتی به کانال تلگرامی ما بپیوندید. همچنین میتونید صفحه فیسبوک، تویتر، اینستاگرام و لینکدین ما رو Like و Follow کنید.

Telegram:      https://telegram.me/i2canada

Facebook:      https://www.facebook.com/i2Canada

Instagram:    https://www.instagram.com/i2canada

Twitter:         https://www.twitter.com/i2canada_inc

 

 

 

 

 

از مهاجرت تا زندگی در کانادا با i2Canada

 Email: Info@i2canada.com

نوشتار سلب مسئولیت

 نویسندگان مطالب این وب سایت تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا مطالب هنگام تهیه بدون اشتباه و کامل باشند. با این وجود، شرکت i2Canada هیچ گونه مسئولیتی در قبال محتوای مطالب وب سایت و برداشت های شخصی خوانندگاaن از آنها قبول نمی کند

بدیهی است مسئولیت تمامی مطالب ارسالی و آگهی های تبلیغاتی به عهده نویسندگان آنها بوده و شرکت i2Canada هیچ تضمین، تعهد و مسوولیتی را در قبال آنها نمیپذیرد.

حق تکثیر

کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت i2Canada محفوظ است.
حق تالیف کلیه محتوای این وب سایت (شامل اخبار، مقالات و سایر مطالب) برای نویسندگان آن محفوظ بوده و استفاده از مطالب این وب سایت در سایت های دیگر بدون درج منبع، عملی غیر اخلاقی و غیر قانونی است. در صورت مشاهده، شرکت i2Canada، نسبت به احقاق حقوق خود اقدام خواهد کرد.

Search