Monday, 17 December 2018
دوشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۷

دلار کانادا به کدام سو میرود؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

یکی‌ از چالش برانگیز‌ترین مباحث امروز در محافل اقتصادی کانادا، پیش بینی‌ جهت حرکت دلار کاناداست. بعد از افول قیمت نفت در جهان، بسیاری از کشور‌های صادر کنند نفت و محصولات نفتی‌ دچار مشکل شدند و کانادا هم از این آسیب در امان نماند. سال گذشته بسیاری از مشاغل وابسته به نفت در استانهای نفتی‌ کانادا تعطیل شدند و مشکلات زیادی مانند بیکاری تعداد زیادی از نیروهای متخصص، سرازیر شدن این نیروها به شهرهای تورنتو و ونکوور، اشغال بسیاری از فرصت‌های شغلی در این شهرها، بالا رفتن قیمن مسکن و مواد خوراکی‌ و معضلات عدیده‌ای که همگی‌ پیامد افت قیمت نفت بودند، ایجاد شد.

افت ارزش دلار کانادا نیز یکی‌ دیگر از پیامد‌های این سقوط قیمت بود. چند سال پیش ارزش دلار کانادا حتی بیش از دلار آمریکا بود که امروز به شکل غیر قابل مقایسه‌ای پایینتر از دلار آمریکاست. البته این نابرابری را صرفاً نمی‌توان به گردن نفت انداخت بلکه بالا رفتن ارزش جهانی‌ دلار آمریکا و تا حدودی هم کاهش عمدی ارزش دلار کانادا، دیگر مسببان این افول هستند. بالا رفتن ارزش پولی‌ کشوری که خود صادر کنند است میتواند به پویایی و رشد اقتصادی آن کشور کمک کند. هر چند آسیب هایی نیز در پی‌ خواهد داشت اما در مجموع چنانچه این کار اصولی انجام گردد، نه تنها مخرب نیست بلکه بسیار ثمربخش نیز خواهد بود. یکی‌ از عواید این کار هجوم شرکت‌های آمریکایی به کانادا جهت سرمایه گذاری است. به دلیل افت قیمت دلار کانادا، سرمایه گذاری و تولید در این کشور مقرون به صرفه تر از آمریکا بوده و این عمل باعث ایجاد اشتغال در کانادا خواهد شد. البته بخشی از اقتصاد کانادا هم به شدت وابسته به واردات است که ممکن است این افت ارزش پولی‌ به آن بخش صدمه وارد کند. به هر حال درست یا غلط این سیاست در حال اجراست

روز‌های اخیر با بالا رفتن قیمت نفت، دلار کانادا هم تا حدودی تقویت شده و به بالاترین سطح خود در ۹ ماه گذشته رسید. اینکه این روند صعودی تا کی‌ ادامه داشته باشد به عوامل بسیاری وابسته است که پیش بینی‌ تمامی‌ آنها امری ناممکن به نظر می‌رسد.

 

اما به نظر می‌رسد با توجه به رویدادهای جهانی‌ و داخلی‌، این سود ارزش دلار کانادا همچنان ادامه داشته باشد و چنانچه قصد خرید دلار را دارید، بهتر است نیم نگاهی‌ نیز به دلار کانادا داشته باشید.

جهت مطالعه بیشتر اینجا را کلیک کنید.

وحید

 

 

 

 

 

از مهاجرت تا زندگی در کانادا با i2Canada

 Email: Info@i2canada.com

نوشتار سلب مسئولیت

 نویسندگان مطالب این وب سایت تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا مطالب هنگام تهیه بدون اشتباه و کامل باشند. با این وجود، شرکت i2Canada هیچ گونه مسئولیتی در قبال محتوای مطالب وب سایت و برداشت های شخصی خوانندگاaن از آنها قبول نمی کند

بدیهی است مسئولیت تمامی مطالب ارسالی و آگهی های تبلیغاتی به عهده نویسندگان آنها بوده و شرکت i2Canada هیچ تضمین، تعهد و مسوولیتی را در قبال آنها نمیپذیرد.

حق تکثیر

کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت i2Canada محفوظ است.
حق تالیف کلیه محتوای این وب سایت (شامل اخبار، مقالات و سایر مطالب) برای نویسندگان آن محفوظ بوده و استفاده از مطالب این وب سایت در سایت های دیگر بدون درج منبع، عملی غیر اخلاقی و غیر قانونی است. در صورت مشاهده، شرکت i2Canada، نسبت به احقاق حقوق خود اقدام خواهد کرد.

Search