Monday, 21 January 2019
دوشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۷

کارهای اولیه بعد از لندینگ در ونکوور

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کارهای اولیه بعد از لندینگ در ونکوور

1.     گرفتن سین نامبر از فرودگاه. چنانچه نشد روز بعد از مراکز سرویس کانادا داخل شهر میتوانید تهیه کنید. برای پیدا کردن آدرس نزدیکترین سرویس کانادا به محل زندگی خود اینجا را کلیک کنید.

2.     دادن فرمهای b4 و b4a به مسوولین فرودگاه.

3.     گرفتن سیم کارت. برای آشنایی با انواع شرکتهای ارائه دهنده سیم کارت در کانادا اینجا کنید.    

4.     باز کردن حساب بانکی در دو بانک کانادا. برای دیدن مطلب انواع حسابهای بانکی اینجا و برای دیدن مزایای باز کردن دو حساب بانکی اینجا کلیک کنید. 

5.     پیدا کردن خانه برای اقامت دائم.

6.     مراجعه به یکی از دفاتر امور مهاجرین مثلا ISS of BC و پر کردن فرمهای Health Insurance  و Child Benefit که البته داشتن sin number برای این فرمها الزامیست. از آنجایی که در استان بریتیش کلمبیا هم همانند استانهای انتاریو، کبک و نیوبرانزویک طی سه ماه اول ورودتان تحت پوشش بیمه همگانی نیستید، در صورت تمایل برای این مدت می توانید قبل اقامت برای خانواده خود بیمه خصوصی خریداری کنید.

7.     همچنین پیدا کردن یک case manager خوب ( که اینهم مربوط به ISS میشود) که شما را در مورد کلاسها، دوره ها و کاریابی راهنمایی کند.

8.     دادن آزمون CLB و ثبت نام برای کلاسهای رایگان زبان. برای پیدا کردن نزدیکترین مرکز این آزمون اینجا را کلیک کنید.

9.     پیدا کردن مراکز خرید خوب با قیمت مناسب جهت خرید لوازم خونه

10. شروع پروسه گرفتن گواهینامه. برای آگاهی بیشتر در رابطه با گرفتن گواهینامه در ونکوور اینجا را مطالعه کنید.

11. ثبت نام مدرسه یا مهد برای دوستان بچه دار.

12. مراجعه به یکی از مراکز کامیونیتی سنترها. در این مراکز سرویس های مختلفی به صورت رایگان عرضه میشود از جمله شنا، گلف، رقص، کلاس های هنری مانند نقاشی و کلاس های ورزشی.

13. حتما بعد از لندینگ در اولین فرصت نسبت به عضویت در کتابخانه اقدام کنید. برای دریافت کارت کتابخانه باید یک فرم مخصوص پر کنید. این فرم را می توانید از هر کتابخانه ای درخواست کنید. بعد از پر کردن فرم، آن را همراه با يك قطعه کارت شناسایی و مدرک محل اقامت (قبض برق،گاز، سند ماشین، اجاره نامه و ...) به کتابخانه ببرید و کارت خود را دریافت کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

از مهاجرت تا زندگی در کانادا با i2Canada

 Email: Info@i2canada.com

نوشتار سلب مسئولیت

 نویسندگان مطالب این وب سایت تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا مطالب هنگام تهیه بدون اشتباه و کامل باشند. با این وجود، شرکت i2Canada هیچ گونه مسئولیتی در قبال محتوای مطالب وب سایت و برداشت های شخصی خوانندگاaن از آنها قبول نمی کند

بدیهی است مسئولیت تمامی مطالب ارسالی و آگهی های تبلیغاتی به عهده نویسندگان آنها بوده و شرکت i2Canada هیچ تضمین، تعهد و مسوولیتی را در قبال آنها نمیپذیرد.

حق تکثیر

کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت i2Canada محفوظ است.
حق تالیف کلیه محتوای این وب سایت (شامل اخبار، مقالات و سایر مطالب) برای نویسندگان آن محفوظ بوده و استفاده از مطالب این وب سایت در سایت های دیگر بدون درج منبع، عملی غیر اخلاقی و غیر قانونی است. در صورت مشاهده، شرکت i2Canada، نسبت به احقاق حقوق خود اقدام خواهد کرد.

Search