راه های جبران کمبود پول در کانادا

یکی از موضوعات مهم در کانادا به خصوص برای تازه واردین بحث کمبود نقدینگی و پول است. بسیاری از ما  پس از لند کردن در کانادا و در ماه های نخست به هر نحو از Saving خود استفاده می کنیم و البته اغلب پس از چند ماه به مشکل نقدینگی و کمبود پول برخورد می کنیم. برای رفع این مشکل در کانادا راه های زیادی وجود دارد مانند گرفتن وام های بانکی و استفاده از خدمات کردیت کارتهای بانک ها؛ ولی متاسفانه بسیاری از دوستان در این خصوص اطلاع کافی نداشته و به همین دلیل دچار مشکل می شوند. دوستان من در این خصوص دچار مشکل نشده اند به این دلیل که به موقع مواردی که به آن ها گفته ام را رعایت کرده و توانسته اند یک سال تا یک سال و نیم با استفاده از این کمک های نقدی دوام آورده و تا پیدا کردن کار به اندازه کافی نقدینگی در اختیار داشته باشند.

برخی از دوستانی که در این خصوص اطلاع کافی ندارند گاهی با سودهای 24 تا 25 درصد Cash advance می کنند یعنی مستقیما از کردیت کارت خود پول برمیدارند که به هیچ عنوان کار منطقی و معقولی نیست و وقتی از آن ها علت این کار را می پرسم دلیل آن را نبودن راه دیگر و نیاز به پرداخت های فوری مانند پرداخت اجاره خانه بیان می کنند. این در حالیست که راه های زیادی وجود دارد و دانستن آن ها برای هر فردی ضروری است.

 

یکی از این راه ها، آشنا بودن به کردیت کارت های مختلفی هست که مزایای بسیار خوبی دارند. یکی از این کردیت کارت ها mbna هست که پیش از این نیز در اینجا آن را به دوستان معرفی کرده ام. mbna شرکتی وابسته به بانک ها بوده و کردیت کارت بسیار خوبی را در اختیار شما قرار می دهد. نکته جالب این است که این کردیت کارت برای یکسال Free هست به این معنا که در طول یکسال هر مقدار شما از این کارت پول برداشت کرده یا به اصطلاح Cash Advance  کنید هیچ سودی از شما گرفته نمی شود. در واقع برای یکسال به شما به صورت قرض الحسنه پول قرض داده می شود که فرصت بسیار خوبی  برای جبران کمبود ها و پرداخت اجاره خانه هاست. دوست خودم توانست پنج هزار دلار بگیرد که کمک بسیار بزرگی برایش بود و از این طریق توانست سه ماه اجاره خانه و خرج خورد وخوراکش را تامین کند.

کردیت کارت بعدی نیز که بسیاری از دوستان در مورد آن اطلاعی ندارند Emerald TD هست. این کردیت کارت  نیز جزو کارت های با مزایای بالاست و با توجه به Point و Credit History شما از 4 تا 15 درصد به پول برداشته شده از آن سود تعلق میگیرد. با فرض اینکه Credit History  شما به شکلی باشد که با سود 8 درصد هم به شما پول تعلق بگیرد طبعا خیلی خوب است. ضمن اینکه گرفتن آن با نرخ 4 درصد نیز دور از ذهن نیست مثلا همسر خودم با نرخ 4 درصد Approved شد و ده هزار دلار کردیت گرفت. در این حالت شما اگر تمام ده هزار دلار را نیز از کارت بیرون کشیده و خرج کنید ماهانه فقط  باید حدود 34 دلار سود پرداخت نمایید.

 

راه های مختلف دیگری نیز برای مقابله با کمبود نقدینگی در کانادا وجود دارد که فقط نیاز به دانستن راه آن هست که در بخش های بعدی به آن خواهیم پرداخت.

از مهاجرت تا زندگی در کانادا با
I2Canada

Get in Touch

I2Canada Company

ACanada - Ontario - Toronto 
Richmond Hil, Illinois 60654

A02351 683 00141

F013 456 78910

Search