ویزای توریستی

:interrobang: "اگر من با ویزای توریستی به کانادا بیایم میتوانم بمانم؟"

:anger::o::anger: آپدیت شد

:globe_with_meridians: یک سوال که در روز هزاران بار پرسیده میشود...

:100: و اما پاسخ:

:x: در حالت عادی خیر دوستان.

:anger: ببینید ویزای توریستی به شکل مستقیم تحت هیچ شرایطی قابل تبدیل به اقامت دائم نیست.
:anger: لطفا لطفا لطفا لطفا گول شرکت های غیر مجاز را نخورید.
:anger: اگر به همین راحتی ویزای توریستی را میشد به اقامت دائم تبدیل کرد، تورنتو و یا ونکوور از شانگهای چین به مراتب شلوغ تر بود.

:beginner: حواسمان باشد که این جمله نمونه بارز یک کلاهبرداری است:
"پایت به کانادا برسد تمام است و میتوانی ویزای توریستی را به اقامت تبدیل کنی"

:no_entry: کسی که توریست است اجازه کار و تحصیل ندارد، باید هر ۶ ماه از خاک کانادا خارج شود، از هیچیک از مزایای دولتی نمی‌تواند استفاده کند و اگر ۱۰۰ سال هم در کانادا بماند اقامت نمیگیرد...
:no_entry: داشتن ویزای توریستی ۵ ساله اصلا به این معنی نیست که شما میتوانید بعد از هر ۶ ماه از کانادا خارج شده و دوباره به راحتی به کانادا بگردید و بمانید تا ۶ ماه آینده. خیر. در بسیاری از موارد افسر مهاجرت لب مرز به رفت و آمد های مکرر شما گیر داده و شما را سوال و جواب میکند. حتی ممکن است اجازه ورود ندهد و یا برگه ای مبنی بر خروج از کانادا در تایم مشخصی به شما بدهد. مثلا میتواند شرط بگذارد که شما ۱ ماه دیگر باید کانادا را ترک کنید و اگر نکنید فراری محسوب میشوید.
:no_entry: قدرت افسر مهاجرت در فرودگاه در مورد اقامت های موقت بسیار زیاد بوده و اختیارات بسیاری دارد.

:hotsprings: البته داشتن ویزای توریستی کانادا محاسنی هم دارد که قبلا راجع به آن صحبت شده‌.
:hotsprings: به عنوان مثال کسی که در کاناداست شانس گرفتن جاب آفر را دارد. زیرا میتواند شخصا به شرکت ها مراجعه کرده و قابلیت های خود را اثبات نماید و یا میتواند با تحصیل در یک دوره کوتاه مدت زبان (پیش نیاز پذیرش اصلی دانشگاه یا کالج)، شانس خود را در اخذ اجازه تحصیل بالا ببرد‌.
:hotsprings: و یا از نزدیک با بیزینس های کانادا آشنا شده و زمینه برخی روشهای بیزینسی را فراهم نماید.
:hotsprings: اما اینکه تصور کنید با داشتن این ویزا دیگر کار تمام است خیر‌. ابدا اینچنین نیست.

:o::o::o: متاسفانه تعدادی سودجو از ساده لوحی افراد سواستفاده کرده و با اخذ مبالغ هنگفت "ویزای ۵ ساله توریستی" گرفته و به آنها قول پناهندگی میدهند.
:o::o::o: اینها همه دروغ است. همه کلاهبرداری است. همه شیادی است. مراقب باشید به دام اینها نیفتید.

 

چرا یک ویزای توریستی ساده ممکن است کار را برای مهاجرت دشوار کند؟

:globe_with_meridians: متاسفانه اغلب دوستان تصور اشتباهی است ویزای توریستی دارند و فکر می‌کند که ویزای توریستی توسط اداره دیگری یا بخش نا مربوط به مهاجرت صادر می شود.
:globe_with_meridians: و یا آنرا موضوعی کاملا بی ربط به مهاجرت دانسته و تصور میکنند اطلاعاتی که برای اداره مهاجرت میفرستند ارتباطی با مدارکی که بعدها برای اخذ اقامت استفاده میکنند ندارد.
:globe_with_meridians: لذا هنگام پر کردن فرم های خود و اطلاعاتی که میدهند دقت لازم و دوراندیشی کافی را به خرج نمیدهند.

🛑 اما چه اتفاقی می‌افتد؟

:o: همانطور که قبلاً هم هشدار داده بودیم، اطلاعاتی که شما به اداره مهاجرت می‌دهید مدت‌ها در این اداره به اسم شما ثبت شده و هیچ کدام از این اطلاعات قابل تغییر و یا انکار نیستند.
:o: هنگامی که شما برای ویزای توریستی اقدام مینماید اطلاعات شغلی و یا مالی خود را ممکن است ناقص داده باشید و یا با تصور اینکه "همین مقدار کافی است" تمام دارایی های خود را نگفته باشید.
:o: این موضوع به این دلیل پیش بیاید که تصور می شود برای اخذ این ویزا لازم نیست تمام اطلاعات به اداره مهاجرت داده شود و به همین دلیل اکثر اطلاعاتی که در این مرحله وارد سیستم می‌شود اطلاعات ناقص و یا بعضا ممکن است اشتباه باشد.
:o: این اشتباه شاید عمدی هم نباشد و صرفا به دلیل بی اهمیت شمردن آن به این شکل وارد سیستم شده باشد.
:o: به عنوان مثال کسی که هنرمند است و قصد دارد از روش خوداشتغالی فدرال اقدام کند و در عین حال کارمند رسمی یک شرکت مثلا مهندسی هم هست، ترجیحا برای اخذ ویزای توریستی اطلاعات مهندسی و نامه های بیمه و کار شرکت را سابمیت میکند. این فرد دیگر نمیتواند برای برنامه خوداشتغالی فدرال اقدام نماید زیرا اطلاعات او بر اساس یک مهندس در سیستم ثبت شده است. مگر اینکه سالها بگذرد و هنرمند بودن ایشان از این تاریخ به بعد ثبت شود.
:o: و در بدترین حالت هم اینکه شرکتی که برای شما ویزای توریستی میگیرد اطلاعات اشتباه وارد سیستم کرده باشد. به عنوان مثال برای آنکه ویزا را سریعتر و راحت تر بگیرند شما را بسیار "بیشتر" از آنچه هستید نشان میدهند.

:100: به هر حال به هر دلیلی که باشد کار را برای مهاجرت سخت و دشوار می‌کند.

:100: پس قبل از هرگونه اقدام برای دریافت ویزای ویزیتوری، حواستان به اقامت تان باشد که مبادا این اطلاعات راه شما را برای همیشه مسدود کند.

 

🇨🇦 یک هشدار بسیار مهم

:anger: ببینید مقوله مهاجرت بحث بسیار پیچیده ای است که متاسفانه برخی دوستان آن را ساده می‌انگارند و زمانی متوجه اشتباه خود میشوند که دیگر کار از کار گذشته است.
:anger: نمونه اش همین ویزای توریستی که به نظر بسیار ساده می‌آید‌.
:anger: حال من خدمتتان توضیح خواهم داد که همین ویزای به نظر ساده ممکن است چه بلایی به سر آدم بیاورد‌.

:large_orange_diamond: متاسفانه شرکت های غیرمجاز بسیاری در ایران وجود دارند که کار مهاجرت انجام میدهند.
:large_orange_diamond: کاری با داشتن یا نداشتن مجوزشان ندارم‌. اما ببینید اخذ یک ویزای ساده توریستی برای کانادا از این شرکتها ممکن است به چه دردسری آدم را دچار کند.
:large_orange_diamond: این شرکتها که اغلب با دستمزدهای بسیار پایین کار میکنند، صرفا برای اخذ ویزای شما به هر دروغی به اداره مهاجرت متوسل میشوند‌.
:large_orange_diamond: مثالهایی که دیده شده کم نیستند و من چند مورد را خدمتتان عرض میکنم:
:diamond_shape_with_a_dot_inside: کارمند ساده به عنوان مدیر عامل معرفی شده
:diamond_shape_with_a_dot_inside: دندانساز به عنوان جراح دندانپزشک
:diamond_shape_with_a_dot_inside: کاردانی به عنوان استاد دانشگاه
:diamond_shape_with_a_dot_inside: پرستار به عنوان متخصص جراح قلب

:anger: و مواردی از این قبیل.

:o: و یا برای شما ویزای جعلی شینگن درست میکنند که بسیار بسیار راحت قابل پیگیری است.

:interrobang: حال چه اتفاقی می‌افتد؟
:sparkle: ببینید از آنجاییکه با این عناوین راحت تر میشود ویزای توریستی اخذ کرد، بسیاری از شرکتها که عملا هیچ علمی از مهاجرت ندارند، صرفا برای سود خودشان این عناوین جعلی را به نام شما ثبت کرده و از آنجاییکه برای ویزای توریستی بررسی اسناد و مدارک به اندازه مهاجرت اهمیت ندارد، برای شما ویزا دریافت میکنند.
:sparkle: اما چه اتفاقی می‌افتد؟ تمامی اطلاعات شما در سیستم های مهاجرتی ثبت میشود و اگر چنانچه فردا قصد مهاجرت، تحصیل و یا کار در کانادا را داشته باشید، از شما مدارکی را برای اثبات ادعای تان میخواهند.
:sparkle: یعنی اگر گفته اید پزشک جراح هستید، باید مدارک پزشکی خود را ارائه دهید.
:hotsprings: و قسمت درام داستان اینجاست که شما متوجه میشوید که دیگر هیچ راهی برای مهاجرت و یا تحصیل در کانادا وجود ندارد.

:o::o::o: تاکید میکنم عملا دیگر مهاجرت شما غیر ممکن خواهد شد.

:o2::o2::o2: پس لطفا همه چیز را فدای چند دلار ارزانتر نکنید. اغلب موسساتی که در ایران فعالیت دارند هیچگونه مجوزی از کانادا ندارند و فردا نمیتوانند پاسخگوی مشکلات به وجود آمده باشند.

:o::o::o: جالب است بدانید این اتفاق دارد روزانه و به حجم بسیار زیاد در ایران می‌افتد و عدم نظارت بر ‌کار این شرکت ها از یک طرف و تقاضای بسیار زیاد همراه با عدم آگاهی از طرف دیگر خسارت های جبران ناپذیری را به متقاضیان وارد میکند.


T.me/i2Canada
Instagram.com/i2Canada
Vahid Babaei, RCIC
R530821

از مهاجرت تا زندگی در کانادا با
i2Canada

Get in Touch

i2Canada Company

A Richmond Hil,ON Canada

+13658873828

E i2Canada.inc@Gmail.com

 

Search