ویزای کار آلمان

:de: ویزای کار آلمان :de:

:de: Job Seeker Visa :de:

🇪🇺 قطعاً آلمان را می‌توان قوی ترین کشور اروپایی از نظر اقتصاد دانست. این کشور که قطب اقتصاد اروپاست هر ساله به نیروی کار متخصص بسیاری نیازمند است که بخشی از این نیروی کار را از کشورهای دیگر تامین می کند.
🇪🇺 شرایط کاری مناسب و حقوق نسبتاً بالا همراه با اعتبار بسیار زیاد "اقامت دائم" و "پاسپورت" این کشور، آلمان را بیش از پیش به یکی از جذاب ترین مقاصد مهاجرین تبدیل نموده است.

:o: و اما شرایط کلی اخذ ویزای کار آلمان:

:one: داشتن مدرک تحصیلی لیسانس از دانشگاه های معتبر داخلی یا خارجی
:two: سن بین ۲۵ تا ۴۵
:three: دارای ۳ سال سابقه کار ترجیحا با بیمه
:four: دارای مدرک آیلتس ۵.۵ جنرال و یا B1 مدرک گوته زبان آلمانی
:five: نشان دادن تمکن مالی به اندازه حدودا ۱۰ هزار یورو

:anger: اما معرفی این ویزا:

:o: ویزای کاری که به شما داده می شود ۶ ماه اعتبار داشته که شما در این مدت باید بتوانید کاری متناسب با رشته تحصیلی خود و با درآمدی حدوداً ۴۰ تا ۴۵ هزار یورو در سال (بسته به رشته شما ممکن است تغییر کند) پیدا کنید که با توجه به سطح حقوق ها در کشور آلمان، این مقدار دور از دسترس نیست.
:o: پس از یافتن شغل مورد نظر و تثبیت موقعیت شغلی خود می توانید برای اخذ بلوکارت آلمان اقدام نمایید. اعتبار این کارت اغلب به اندازه قرارداد کاری شما صادر شده و به راحتی قابل تمدید است. ارزش بلوکارت دقیقا مانند اقامت دائم بوده و تقریبا تمامی شرایط آن را داراست.
:o: پس از اخذ بلوکارت، چنانچه طرف ۲۱ ماه موفق به گرفتن مدرک آلمانی B1 بشوید، به شما اقامت دائم داده میشود. در غیر این صورت اخذ اقامت دائم شما ۳۳ ماه زمان خواهد برد. اما به هر حال برای گرفتن اقامت دائم باید مدرک زبان آلمانی را بگیرید.
:o: پس از هفت یا هشت سال زندگی در آلمان می توانید برای اخذ پاسپورت این کشور اقدام نمایید. توجه داشته باشید که این مدت از بدو ورود شما محاسبه شده و صرفا سالهای پس از اخذ بلوکارت نیست.

:100: و اما نکات بسیار مهم:

:one: از نظر اداره مهاجرت آلمان، دانشگاه های دنیا به سه دسته تقسیم می شوند:
H+, H+/-, H-
:large_orange_diamond: اگر دانشگاهی که شما در آن تحصیل کرده اید از نوع +H باشد، نیازی به ارزیابی مدرک تحصیلی نبوده و میتوانید مستقیم برای این برنامه اقدام کنید.
:large_orange_diamond: اگر از نوع -/+H است، باید ابتدا مدرک شما ارزیابی شده که هزینه‌ای ارزیابی نیز ۲۰۰ یورو می باشد.
:large_orange_diamond: و چنانچه از نوع -H باشد نمی توانید برای این برنامه اقدام نمایید. جالب است بدانید اکثر دانشگاه های ایران در دسته اول قرار می گیرند. لذا جای نگرانی وجود ندارد. به هر حال شما میتوانید از طریق وبسایت زیر دانشگاه خود را سرچ کرده تا از اعتبار آن آگاهی پیدا کنید:
http://anabin.kmk.org/no_cache/filter/institutionen.html

:two: مدت زمان اخذ این ویزا بیشتر بستگی به مدت انتظار برای نوبت دهی سفارت آلمان داشته که هم اکنون حدود ۱۸ تا ۲۰ ماه است. این مدت زمان ممکن است طولانی تر و یا کوتاه تر شود. تاکید میکنم عددی که در وبسایت سفارت آلمان در ایران نشان داده میشود کاملا حدودی بوده و طبق تجربه مدت زمان انتظار کمتر از این مقادیر است.

:three: آنهایی که متاهل هستند ابتدا باید خودشان به تنهایی این ویزا را اخذ نموده و به آلمان بیایند و پس از یافتن کار میتوانند برای فرزند و همسر خود نیز تقاضای ویزا نمایند که قاعدتاً بسیار کوتاه تر است مدت انتظار خود فرد متقاضی است.

:five: هزینه ها:
حدود ۷۰ یورو هزینه سفارت
حدود ۱۰۰ یورو برابر اصل کردن مدارک
هزینه وکالت ۲۵۰۰ یورو برای افراد مجرد و ۲۸۰۰ یورو برای افراد متاهل

:diamond_shape_with_a_dot_inside: لیست رشته های پر تقاضا در آلمان:

:o: مهندسی مکانیک تمامی گرایش ها
:o: مهندسی برق تمامی گرایشها
:o: مهندسی مکاترونیک
:o: مهندسی کامپیوتر تمامی گرایش ها
:o: مهندسی شیمی
:o: مهندسی پتروشیمی
:o: مهندسی پلیمر
:o: مهندسی صنایع
:o: مهندسی کشاورزی
:o: مهندسی عمران
:o: معماری
:o: آی تی it
:o: مهندسی جوشکاری، جوش و ریخته گری
:o: مهندسی مخابرات و ICT
:o: ریاضی کاربردی و محض
:o: کاربرد ریاضی در کامپیوتر
:o: آمار

:100: و اما چند نکته:

:one: الزامی به همسو بودن سوابق کاری و رشته تحصیلی نیست. اما بهتر آن است که در صورت تفاوت، هم رشته تحصیلی و هم سوابق کاری شما در لیست فوق باشد.
:two: در ابتدای کار مدرک آیلتس نیازی نیست و تا زمان اخذ قرار مصاحبه از سفارت (حدودا ۱۵ تا ۱۸ ماه) شما فرصت برای گرفتن مدرک زبان را دارید‌.
:three: دوستانی که در رشته های عمران و معماری هستند، بهتر است مدرک b1 آلمانی را قبل از مصاحبه اخذ نمایند.

:large_orange_diamond: این برنامه با هیچ یک از برنامه های مهاجرتی کانادا در تضاد و یا مشکل نبوده و میتوانید همزمان با پروسه مهاجرت کانادا این برنامه را نیز پیگیری کنید.

:anger::o::anger: جهت دریافت اطلاعات بیشتر به آیدی زیر پیام دهید:
@i2Europe

از مهاجرت تا زندگی در کانادا با
i2Canada

Get in Touch

i2Canada Company

A Richmond Hil,ON Canada

+13658873828

E i2Canada.inc@Gmail.com

 

Search